Інтерв'ю з представником United Family ("Бетіс", Севілья).

1. Вітаємо! Представтесь, будь ласка, нашим читачам.
- Привіт, ми United Family, молода оф-група ФК “Реал Бетіс” (Севілья). Наша група була створена в 2011-му, так як ми мислили в кардинально інший спосіб, аніж традиційна ультрас-група “Бетіса” (Supporters Gol Sur). Ми діяли на свій розсуд, зосереджуючись більше на навколофутболі, аніж на ультрас-сцені, плюс ми були більш організованими.2. Дякуємо за те, що погодилися дати відповіді на наші питання. Звичайно усі добре розуміють ту головну тему, через яку ми зараз спілкуємося. Однак, ми також хотіли б дізнатися деякі подробиці іспанської сцени. Розкажи про свою групу. Скільки людей вона нараховує?
- Як я сказав, наша контора була заснована у 2011-му. Ми ось лише нещодавно відсвяткували своє п’ятиріччя. Ми не є групою з кількасот чоловік, ми наче одна невелика сім’я, де всі перебувають у хороших відносинах. Якість – це завжди краще, аніж кількість, тому нас приблизно 40-50 осіб. Ми є такими, як ми є: міцна дружба, своєрідне братство, тому ми не просто ультрас-банда. 

3. З якого віку ти та твої друзі почали вболівати за “Бетіс”? Чому став підтримувати саме цю команду?
- “Реал Бетіс” є культовим клубом для міста Севілья. Це може звучати занадто пафосно, але так насправді і є в нашому місті. Тут твої діди і батьки передають тобі любов до цього клубу від самого народження. Тут немає прихильників “Барселони” чи мадридського “Реала”, як у всій Іспанії. Тут ти підтримуєш “Бетіс” та ненавидиш ФК “Севілья” з першого кроку та подиху. Більшість з нас підтримують “Бетіс” з дитячих років, але як повноцінна контора ми підтримуємо цей клуб з 2011-го. Також серед нас є ті, які були основними в Supporters Gol Sur 10 років тому. Вони фанатіють за “Бетіс” вже багато років, але зараз вони в нашій банді і тут вони є найстаршими. 4. Розкажи про хуліганську сцену Іспанії. Які групи є найсильнішими і яка чисельність їх бійців?
- В Іспанії зараз не до хуліганізму. Після смерті фаната “Депортиво” (Jimmy) в 2014-му, Ла Ліга в обличчі президента Хав’єра Требаса, разом з поліцією та урядом є проблемою для нас. Тиск на нас постійно збільшується, можна отримати штраф від 3 000 до 60 000 євро чи бан на відвідування стадіону протягом двох років. Найкращими у нас вважаються банди Herri Norte Taldea (“Атлетік” Більбао) та Frente Atletico (“Атлетико” Мадрид). Ці рухи мають потужні хуліганські групи, приблизно по 100 осіб кожна.5. Як часто в Іспанії відбуваються масштабні вуличні зіткнення між прихильниками різних клубів?
- У нас є кілька сутичок в місті протягом сезону. Але не багато людей приїжджає до нас на виїзд, тому такі бійки зазвичай відбуваються не на нашій території.

6. Хто є вашим найпринциповішим ворогом у Іспанії та за її межами?
- В Іспанії – це, звісно ж, Biris Norte (“Севілья”). Вони є нашим головним ворогом, що робить Севілью найцікавішим іспанським містом з точки зору хуліганізму. У нас немає ворогів за кордоном, так як ми нечасто граємо в Європі, але у нас були бійки з мобами Juve Leo (“Спортінг “, Лісабон) та Armada Rijeka (“Рієка”, Хорватія).

7. Розкажи про політичні погляді іспанських ультрас. Які клуби мають найвідоміші праві та ліві угрупування? Як вони називаються?
- Політична орієнтація є звичною для іспанських мобів, але власне політикою ніхто не цікавиться. Хоч серед нас і є люди з певними політичними поглядами, їх ніхто не проявляє, так як це не є пріоритетом. Ми підтримуємо “Бетіс”, б’ємось за наш клуб, наше місто і друзів.  Найбільш відомою правою групою в Іспанії є Ultras Sur (“Реал”, Мадрид), лівою – Bukaneros (“Райо Вальєкано”).

8. Протистояння яких груп можна вважати найжорстокішим та найжорсткішим?
- Як на мене, найцікавішим іспанським протистоянням є “Бетіс” – “Севілья”, тому що це дербі триває 365 днів на рік. У інших містах також є сутички, але не такі часті, як у Севільї.9. В Україні знають, що фани “Бетіса” дотримуються правих поглядів.  Це дійсно так?
- Так, Supporters Gol Sur є найвідомішою правою бандою “Бетіса”.

10. Якщо казати про те, що відбулося при переході Романа Зозулі до “Райо”. Які ваші відносини з представниками цього клубу?
- У нас з ними були дуже погані відносини, так як вони дружили з Biris Norte через спільні політичні погляди. До слова, усі ліві двіжі Іспанії підтримують дружні відносини. Це тому, що політика для нас не є пріоритетом, а у них є друзі в інших двіжах, які б’ються як одним фронтом, так і між собою. Найкращими прикладами є Bukaneros (“Райо Вальєкано”), Brigadas Amarillas (“Кадіз”) та Kolectivo Sur (“Херес”). “Кадіз” – “Херес” – це таке ж дербі, як і “Бетіс” – “Севілья”, але Райо завжди нехтує дружбою з Хересом і воює проти них разом з Кадізом. Тут не працює правило «ворог мого ворога – мій ворог». Bukaneros просто забувають про союз з Kolectivo Sur, і це не є нормальним  явищем.

11. Чи дійсно проблеми в новому клубі виникли у Романа через його погляди? Чи була інша причина?
- Ми думаємо, проблема в тому, що люди не знають про війну в Україні, ситуацію в суспільстві. Вони нічого не читають, лише посилаються на фото Романа разом з армією чи на стікери “Дніпра”, після чого роблять висновки «Він - нацист».

12. Що кажуть у вашому місті стосовно цього? Чи усі групи підтримують Романа, чи були ті, хто лишився осторонь від питання?
- Ми підтримуємо Романа, наскільки це можливо: у Твіттері, у WhatsApp. Ми зустрічали його на вокзалі, коли він повернувся з Мадрида. Це дійсно складна ситуація для нього та його сім’ї, тому ми намагаємося підтримати його в цей важкий час.13. Як вважаєш, чи зможе Роман згодом закріпитися у вашому клубі?
- Я думаю, йому буде складно пробитися до основного складу, так як у нас є хороший атакувальний футболіст Рубен Кастро, плюс нещодавно ми підписали перспективного гравця з “Роми”,  Антоніо Санарбію.

14. Що у Іспанії знають про українських ультрас і хуліганів? Чи доходить якась інформація?
- Інформації обмаль, можливо через незнання вашої мови чи тому, що український футбол вже не такий сильний, як колись. Але ми знаємо, що основними мобами у вас є двіжі “Дніпра”, “Шахтаря”, “Динамо” та кілька інших. 

15. Яка загальна позиція твого двіжу, щодо вторгнення російських окупаційних військ на територію України? І чи є вона взагалі, ця позиція?
- Особисто я думаю, що це через гроші і спроба проявити сили. У Путіна є і те, і інше. Сучасний світ побудований на грошах і контролі мас. Українці є жертвами цієї системи. 

16. Які групування мають найбільший вплив на іспанську сцену, праві чи ліві?
- У Іспанії ліві двіжі мають добру репутацію у суспільстві, так як вони пропагують проти расизму, гомофобії та інших суспільних проблем. На них здійснюється значно менший тиск зі сторони правоохоронних органів, і у них ніколи не буває проблем через банери, перфоменси чи піротехніку.

17. Чи є в Іспанії таке явище, як зустрічі груп у лісі чи ще десь, за межами міста? Чи усе цікаве відбувається виключно у місті?
- На відміну від усієї Іспанії, де домовлені бійки майже не проводяться, у нас іноді бувають зустрічі між Biris Norte та United Family у фоматах 12х12, 15х15, 7х7, 10х10… В Іспанії двіжі не довіряють один одному, але у Севільї Biris Norte поважають нас, так як ми чесні перед ними і у нас є честь. Ми не граємо в брудні ігри.18. Що можеш сказати по питанню басків? Ми знаємо, що вони не вважають себе іспанцями. Чи так це насправді?
- Вони можуть казати про себе усе, що захочуть, але у них в паспотрі чітко написано «Громадянство: Іспанія».

19. Що можеш сказати стосовно терористичного угруповання ETA, яка раніше діяла у Іспанії?
- Вони діяли, як боягузи. Вбити когось пострілом в спину – не найсміливіший вчинок.

20. Чи підтримуєте ви збірну Іспанії?
- Ми дивимося матчі, але поки не підтримували збірну на трибунах. Ми краще збережемо час і гроші, та витратимо їх на “Бетіс”.21. Розкажи про ті покарання, що очікують на іспанських хуліганів? Чули, що деяким групам заборонено відвідування спортивних заходів?
- Деякі групи, такі як Boixos Nois (“Барселона”) чи Ultras Sur (“Реал”, Мадрид) є забороненими і доступ на стадіон їм закритий, так як боси їх клубів не хочуть бачити на трибунах ультрас-сектори. Зараз ти повинен бути готовим адаптуватися до сучасних умов і намагатися бути непомітним. Ситуація відрізняється від, скажімо, 1995-го року.

22. Дякуємо за ваш час, а також (і особливо) за те, що підтримали українського футболіста у скрутну годину. Сподіваємося, що незабаром “Бетіс” зможе прийняти участь у єврокубках, а виз можете завітати до України. Можливо щось побажаєте нашим читачам?
- Ми вдячні за нагоду відповісти на ваші запитання. Ми сподіваємося, що війна в Україні завершиться якнайшвидше, і українська фан-сцена вийде на свій колишній рівень. Привіт від хуліганів “Бетіса” усім вашим читачам!

United Family-Hooligans Betis

* Фото з особистих архівів співрозмовника.
** Над матеріалом працювали: Andres Meguenco, Taras Пэтриэс, Ежик Соник. 

1. Hello. Please, introduce yourself to our subscribers. 
- Hello, we are United Family, a young hooligan group from "Real Betis Balompié" (Seville). Our group were born in 2011, because we had a lot of differents ways to think and act with the historical ultra group of "Real Betis" (Supporters Gol Sur). We have different way of acting, an idea more hooligan than ultra, and we're more organized. 

2. Thank you for your agreement to give an interview to our group. Of course, everybody knows the main reason of this conversation, however, we would like to clarify several facts about Spanish fan scene. Tell us about your firm. When was it founded? How many people does it have and how did you become a part of it? 
- How i have said, our group were founded in 2011, recently we have just celebrated our 5 birthday. We wouldn't be like a very big group of hundreds people, we prefer be like a little family and be a great relationship between all of us. It's better quality than quantity, and we are between 40 and 50. We are who we are, really friends, is not only a ultra group, we are a family, we are "Brotherhood".

3. For how long do you support "Betis"? Why did you start to support exactly this club? 
- "Real Betis" is a tradition in Seville. It's a typical sentence but that's really true in our city. In Seville, your grandparents and your parents transmit you the love for your club since your born. Here there are not people who support Madrid or Barça like the rest of Spain, here you support "Betis" and hate "Seville" since you can talk and walk. 
Mostly of us support Betis since we are baby’s, but we support "Betis" as group with United Family since 2011. Also we have people who manage Supporters Gol Sur 10 years ago and they are ultras and supports "Betis" since lot of years ago but now they are with us and they are our old people. 

4. Tell us about Spanish hooligan scene. Which mobs are the best and how many people do the consist of? 
- Nowadays is not a great time for Spanish hooliganism movement. Since the death of an "Deportivo" ultra (Jimmy) in 2014, 'La liga' with Javier Tebas as boss, the police and laws are much more hard for us. The repression is increasing for us, with fines since 3.000 to 60.000 € and prohibitions of 2 years without enter in a stadium. 
For us the best group is Herri Norte Taldea from "Athletic" Bilbao and Frente Atlético from "Atletico" de Madrid. They both have a hard and hooligan group to fight and they are around oe hundred people.
 

5. How often do you have street fights between different mobs in Spain? 
- We use to have at least one or two street fight each season, depends of the season. But not much people comes to Seville, so it's more usual when we travel. 

6. Who is the main enemy for "Betis" fans in Spain and from abroad? 
- In Spain, of course Biris Norte from "Sevilla" FC. They are our main enemy and Seville is considerate the most hooligan city in Spain, where more movement there are. 
We have not really historical enemies abroad because "Betis" don't use to play in Europe, but we have had fights with people from Juve Leo ("Sporting" Lisboa) and Armada Rijeka ("Rijeka" HKS).

7. Tell us about political beliefs of Spanish ultras. Which clubs have the most famous right-wing and left-wing groups? What are the names of these groups? 
- In Spain is typical that groups have political ideas, but we don't care about politics and althought we have people with political ideas, we don't show it and it isn't a priority. We support "Betis" and fight for our club, our city and our friends. 
The most famous right wing is Ultras Sur and left wing is Bukaneros. 

8. Which rivalry between Spanish mobs is considered to be the most cruel? 
- By my opinion, the best derby in Spain is "Real Betis" - "Sevilla" because for us the derby is 365 at year. In other cities there are rivalry but fights are not as usual than in Seville. 

9. It is known in Ukraine, that "Betis" supporters are mostly right-wing. Do you have any left-wing groups? 
- Yes, Supporters Gol Sur is the most known right wing group from "Betis".

10. Let`s talk about Roman Zozulya`s transfer to "Rayo". What`s your relations with "Rayo" fans? 
- We had really bad relation with them because they have friendship with Biris Norte, about politic, both of them are Antifa ultras, and all almost all Antifa groups in Spain have good relation. That's because we dont care politic, they have friends in differenrs groups who fight between them. The best example is Bukaneros ("Rayo") with Brigadas Amarillas ("Cadiz") and Kolectivo sur ("Jerez"). "Cadiz" - "Jerez" is a derby like "Betis" - "Sevilla". So Bukaneros don`t act like “the enemy of my friend is my enemy”. They do not take into account their friendship with both Brigadas Amarillas and Kolectivo Sur. They just fight against "Jerez". By the way, their friendship lasts more than 15 years. It might be confusing for people, but that is how it works there.

11. Is it true that Roman`s problem was only because of his beliefs or there is some other reason?
- We think the problem is that people don't know how is the Ukraine war, society and problem. They don't read nothing, only watch a picture from Roman wity army or "Dnipro" stickers and they said "He is nazi". 

12. What do people say about this situation? Do they all support Ukrainian player or there is somebody who stays apart from this problem?
- We support him in all moments, by twitter, whatsapp and we join him when he came back from Madrid in train station. It's a really bad situation for him and his family and we tried to support them in that difficults moments. 

13. There any chance that Roman can still be an important player for "Betis"?
- I think it would be difficult because "Betis" have the best offensive player in years here (Ruben Castro) and recently we have signed a young promise from AC "Roma" (Sanabria).

14. What do Spanish people know about Ukrainian ultras and hooligans? Do you have a chance to get any information? 
- The information here is very reduced, maybe for the language or maybe because Ukrainian football is not as important like some years ago. But we know the mains groups and ultra stands of "Dynamo" Kyev, "Dnipro", "Shaktar", and someones more. 

15. What is your group`s attitude to Russian`s invasion on Ukrainian territory? Is there any attitude at all? 
- Personally i think is a money and strenght problem, and Putin has a lot of both. Modern world is money and influences. Ukrainian people is a victim of this system. 

16. What political beliefs are considered to be the most widespread among Spanish fan groups?
- In Spain left wing ultras are "best looked" by the society because they use sentences against racism, against homophobia and progress things that society look good. They have less represion in their stands and they have more oportunity to show banners, tifos and choreo things. 

17. Are there any contractual fights between equal squads in Spain or you have just city fights?
- Not in the rest of Spain, but we have arranged lot of fights between Biris Norte and United Family. 12vs12 , 15vs15, 7vs7 10vs10 and something more. In Spain groups don't trust in other groups, but here in Seville Biris respect us, they know that we are loyal and we have honour. We never wouldn't play dirty. 

18. Tell us something about Basques. We know, that people from that region do not consider themselves as Spanish ones. What can you say about that? 
- They can say what they want, but if they look their ID card, they can see: SPAIN. 

19. Tell us something about ETA group, which acted before in Spain.
- Simply cowards. To kill someone shooting by back without he can see you is not a brave action. 

20. Does your mob support Spanish national team? Which ultras groups are the most proactive in supporting of national team?
- We watch the matches but we have not joined Spainsh team yet. We prefer save our momey and freedays of work/studies to support "Betis". 

21. What are the penalties which could be applied for ultras and hooligans in Spain? We know, that some groups might be banned at the stadiums and they could be chased by police.
- Some groups like Boixos Nois ("Barça") or Ultras Sur ("Real" Madrid) are banned because their bosses dont wanna ultra groups in that stadiums. Nowaydays you have to know how addapt modern times, be clever to dont show you. Is not the same now than 1995, for example. 

22. Thank you for your time and thank you for your group`s support of Ukrainian player. We do hope that "Betis" will play in European Competitions soon and you can visit Ukraine then. You can say something to our subscribers. 
- We are so grateful to can answer this enterview to you. As you, we hope the Ukrainian conflict could finish as soon as possible and Ukrainian football, stands and fans in stadiums can grow up like some years ago. 

Greetings from Betis's city to all subscribers! Nobody can't stop ULTRAS. 
United Family-Hooligans Betis

 

Следующая запись:
 
Предыдущая запись:
 

Комментарии

  1. User has no avatar

    Я так и не понял, у них между правыми и левыми как вообще? Или типа правые (левые) на футболе вне политики, только клуб?