Інтерв'ю з представником Pride ("Карпати", Львів).

1) Вітаємо тебе! Відрекомендуйся, будь ласка, до наших читачів.  
- Привіт, для людей з двіжів, я, Мілан, представник львівського колективу «PRIDE».

2) Як давно ти активно підтримуєш “Карпати” та як саме потрапив на сектор?
- В двіжі з 2005 року. Після першого походу на стадіон, у вже більш-менш зрілому віці, я зрозумів що більшість часу, моя увага, була прикута до фан сектору, а не на футбольне поле)), тому вже наступний домашній матч я провів у 16 секторі.3) Чи пам’ятаєш ти перший свій матч, а також перший навколофутбольний досвід? 
- Перший домашній матч був кубковим проти опонентів з Одеси. Перший оф двіж був з тими ж представниками південної Пальміри у них вдома, в 2006 році і наша перша масштабна перемога і мій перший перелам носа)))

4) Скільки виїздів ти пробив за свій клуб? Як ми знаємо, у вашому двіжі, виїзні матчі завжди були в пріоритеті.
- Наразі 48, цього сезону планую добити 50, а там сподіваюся і 88 не за горами)5) Кого ти завжди вважав “ворогом” №1, до перемир’я?  
Перше місце в цьому рейтингу ділять два клуби: “Чорноморець” та “Арсенал”, перші через підрізані банери, другі через свої афашні погляди.

6) Також цікавить, кого саме ти вважаєш топом в країні, у навколофутбольному сенсі?
- Зараз важко на це питання відповісти однозначно, але все ж таки «Кепіталс» найбільш ймовірний претендент на топ.

7) Знаємо, що в останній час ваші відносини з “Динамо” дещо охололи. Через появу нових блоків та коаліцій, Львів дещо випадає з легендарної “тріади”. Як можеш прокоментувати цю ситуацію?
- Не наше покоління створювало цю дружбу, не нам її і руйнувати.

8) Хотілося б щоб ти дав свій коментар щодо нової дружби «Бригады Отважных» та «Brave Lads» (Чернівці), які вже давно мають дружні стосунки з “Карпатами”. Зважаючи на те, що представник «Pride» виходив у складі «BL», не так давно, чи означає це, що у вас може сформуватися новий блок?
- Про такий блок, думаю, казати ще зарано. На рахунок дружби Бравих і Прайдів - вона підкріплена і спільними темами і спортивними зборами двох колективів і особистим спілкування людей з фірм, тому в плані дружби у нас все чудово. Стосовно виходу нашого представника за «BL» - це була його особиста ініціатива.9) Чим обумовлений спад львівського руху? З початку усе зводилося до революції-перемир’я-війни, однак з того часу вже багато двіжів прокинулися, а знаючи потенціал львів’ян, дуже дивно, що двіж не прогресує.
- Львівській двіж завжди робив акцент на міському оф, саме тому останнім часом і робилися акції на представників закордонних фірм, а поляни проскакують виключно тоді, коли є пропозиції від опонентів.

10) Кого вважаєш найбільш принциповим суперником “Карпат” за межами України? З ким би хотів зустрітися у великих кількостях найбільше?
- В плані заруби на футбольному полі мабуть “Спартак” Москва, а в плані ОФ хотілося б зустрітися з кимось з Польщі.

11) На фоні сплячки львівських хуліганів, дуже добре і бадьоро себе почувають ліві сили з “автономного опору”. Як можеш прокоментувати це, і чи були прийняті якісь дії у цьому напрямку?
- Я, б не сказав, що дані персонажі настільки серйозні, наскільки вони самі себе піарять. Не так давно представниками правих сил, в тому числі львівських хуліганів, була проведена акція стосовно цих «активістів».

12) Чи збираєтесь ви робити щось, аби відродити минулу сили та відновити свої позиції?
- Менше слів - більше дій!13) Що можеш розказати про зустріч з представниками пітерського групування “Мобіла”? Ця драка може вважатися однією з найвидовишніших в історії українського руху взагалі. Якою ця зустріч була для тебе?
- Я в цьому забиві участі не брав, оскільки мав розірвані зв’язки після регбі, а в двох словах скажу таке, що якщо б наш состав краще добивав результат міг би бути зовсім протилежним. Також можна відзначити адекватність пітерських та шаленний досвід для нас.

14) Повертаючись до теми відносин між українськими та російськими групами. Чи спілкуєшся з кимось з представників РФ рухів? Можливо було б цікаво спробувати сили Pride у зустрічі з якимось певним колективом?
- Після Майдану усі зв’язки втратилися, звичайно це було б цікаво, але зараз це недоречно.

15) За нашою інформацією, за час перемир’я окрім локальних драк, та кількох зустрічей з луцькими конями, у вас не було нічого цікавого. Ходили чутки про досить круті теми, які так і не відбулися, розкажи нам про них. 
- Мала відбутися минулого року тема з «Сегедкою», нажаль не зрослося.16) Загальновідомим фактом є те, що середній вік нашої сцени зараз залишає бажати кращого. Яким є середній вік на секторі “Карпат”?
- Скажу так: середній вік бажав би кращого)), зараз орієнтовно 18-20 років. 

17) Свого часу у мережі було популярним відео про молодого хлопця “Просто Олег”. Чи й досі він є вболівальником “Карпат”? Як склалась його доля?
- Не слідкував за цим персонажем.

18) Знаємо, що ви (і особисто ти) були на виїзді у Хорватії. Як з’їздили? Можеш розповісти про атмосферу і що взагалі думаєш про той проект? Є позитивні сторони, і чи так добре усе пройшло, як обіцяли спонсори тієї поїздки?
- Поїздка вийшла однозначно веселою. На виїзді зібралися представники практично всіх топових двіжів України, тому грядка хуліганья була представлена непоганим складом, як для нашої країни. Стосовно спонсорів, це особиста справа кожного, як до цього відноситися. Думаю, хто скористався цією можливістю - залишився задоволеним.19) Скільки саме Pride вирушили до Хорватії? Багато автобусів прямували до Загреба безпосередньо з вашого міста, тож можна було розраховувати на непогану активність, у порівнянні з іншими.
- Прайдів на цьому виїзді було 17 чоловік, це більше ніж деякі міста вивезли, вважаю, що це непогана кількість людей. 

20) Як вважаєш, чи є майбутнє в об’єднаного мобу українських колективів? Чи подорож до Хорватії була лише разовою акцією, так би мовити – при нагоді?
- Сподіваюся, що майбутнє є. Все таки вивезти орієнтовно 100 людей непоганого складу, для України - це вже досить таки вагомий результат.

21) На сьогоднішній день, уся Європа уважно стежить за розвитком навколофутболу Швеції. Розкажи про зустріч з фанатами “Мальме”, які приїхали до Львова кілька сезонів тому. Якими вбачаються тобі шведські хулігани?
- В екшені у Львові зі сторони шведів були ,не лише хулігани, тому вони і швидко злягли. Акція на них робилася в першу чергу через прапори днр на їх секторі. Чимось вони схожі на брітішів, модні шмоткі, забиті та габаритні.

22) Раніше у вашого колективу була команда з регбі. Думаю, що багатьом булу б цікаво дізнатися її долю.
- Команда називалася РК «Батяри» і була сформована з фанатів “Карпат”, виступала свого часу навіть в топовій для України Суперлізі, але нажаль після 5-ти років існування команда розпалася. Причин декілька: відсутність нормального фінансування, травми, відхід основних гравців. Але час проведений з командою багатьом людям запам’ятається на все життя, оскільки регбі - це насправді видовищний і чоловічий вид спорту.23) Які маєш погляди у плані спорту, здорового способу життя, чи як у старі часи – угар?
- Вважаю, що тут має бути золота середина. На бойовий виїзд однозначно максимальна концентрація і відчуття серйозності моменту. На кубковий матч в якусь пердь - чому б і не поугарати по старінке?)))

24) Ходили чутки, що у вас трапився якийсь не зовсім приємний випадок з представниками ЦСКА, які приїжджали на гандбольну гру до Львова?
- Неприємний, він виключно через те, що не вийшло замутити, що запланували. Скажу єдине, ця тема могла б бути серед топових цього року.

25) Як ми чули, навіть на турнір до Стрия, ви не поїхали саме через це.
- На турнір не поїхали, через непрості стосунки з представниками ЦСКА і для запобіганню порушення перемир’я ))

26) Повертаючись до теми лівих сил, котрі за інформацією, вподобали собі ФК “Львів”. Чи варто очікувати акції на їх склад?
- В світлі останніх подій, реакція львівського двіжу однозначно буде. Одне місто, одна команда!27) Скільки людей (приблизно) з сектору “Карпат” брали чи беруть участь у бойових діях на Сході країни?
- З Прайду 11 чоловік, а загалом з сектору людей 50 було на війні це, як добробати так і підрозділи ЗСУ.28) Що взагалі думаєш стосовно війни та окупаційних дій РФ щодо України? Чим усе це має закінчитися?
- Тут думка одна - це є пряма агресії РФ щодо України, а стосовно майбутнього швидше за все, що будемо мати друге Придністров’я.

29) Розкажи про трагічний випадок з вашими хлопцями. Що там сталося?
- Не хотілося б цю тему виносити на загал.

30) Нещодавно у Львові відбулися змагання “Іду На Ви”. Чи був ти на них присутній і які враження у тебе та хлопців від цього заходу?
- Хороший рівень змагань , який росте з роком в рік. На мою думку на початках, коли турнір був більш аматорським, було ефектніше, більше боїв, більше адреналіну як для учасників так і для глядачів.

31) Які політичні партії мають переважні позиції у Львові? Раніше ваш двіж рухався по лінії “Свободи”, а як зараз?
- Вибори, вибори, кандидати-підари. Всі політики намагаються бути адекватними, поки не дорвуться до кормушки під назвою держ. бюджет, тому пацани майте свою голову, не ведіться на красиві лозунги і обіцянки, Вас рано чи пізно використають і кинуть!

32) Львівська область є однією з самих активних провінцій. Рахунок групам губиться, переходячи за десяток. Хто, на твій погляд, є найсильнішим з провінційних мобів? Варто розуміти, що окремо від інших стоїть Стрий?
- В плані оф погоджуюся - Стрий на першому місці, але в плані самобутності двіжу, для мене особисто, Золочів на першому місці + у Львові ще не забули їхню допомогу у переслідуванні «Дюків». Респект пацанам!33) Питання як до жителя регіону, що є найбільш наближеним до Європи. Скільки років знадобиться Україні, щоб стати остаточно незалежною від Росії? Скільки часу пройде, доки ми зможемо підняти рівень освіти, культури та науки, що він є у розвинених європейських країнах?
- В першу чергу, щоб ми перестали бути країною третього світу - у людей потрібно змінити менталітет. Не держава повинна для нас щось зробити, а ми самі маємо для початку не викидати сміття під ноги, перестати продавати на виборах свій голос за гречку і так далі. Нажаль, наша економіка дуже тісно зав’язана на зв’язках з РФ тому сумніваюся, що ми взагалі колись перестанемо тим чи іншим чином залежити від них. 

34) Однією з найбільш обговорюваних напередодні тем, є можливість надання нашій країні безвізу з країнами шенгенської зони. Яким чином, на твою думку, це може сприяти розвитку України, та в першу чергу західного регіону? Що буде тоді, коли угода набуде чинності и почне діяти?
- Єдиний плюс від безвізу - це відсутність плати і економія приблизно 60 євро для звичайних громадян. Для економіки країни, я вважаю, однозначно буде суттєвий плюс, іноземні інвестори все ж таки побачать що в нашу країну можна вкладати гроші і заробляючи на цьому піднімати престиж України в очах всього світу.

35) Якщо усе станеться так - як обіцяють деякі політики і за візу (принаймні до сусідньої Польші) платити буде не треба, чи зможе тоді моб “Карпат” підвищити свою міжнародну активність?
- Думаю зрушення в цьому плані варто очікувати.

36) Чи маєш спілкування з представниками польських фірм? Чи виникають непорозуміння стосовно ідеологічних та політичних питань?
- Є декілька дружніх відносин з представниками польського ОФ. Усе залежить від людини, хоча так, бувають і не дуже приємні розмови. В кожного своя правда і тут нікого не переконаєш, вони нам про Волинську різню, ми їм про УПА і так буде в подальшому. Кожен відстоює свою позицію.

37) Чому львівські колективи не проводять зустрічі з суперниками із Польші. Вочевидь, що до деяких польських міст, львів’янам дістатися швидше, аніж до деяких українських. Також не може бути навіть порівняння між домовленими темами з вітчизняними колективами та польськими. У чому полягає причина бездіяльності у цьому напрямку?
- В першу чергу - це питання фінансів, в другу- це можливі трабли на кордоні. 

38) З якими саме представниками польської сцени хотів би зустрітися в першу чергу, та у якому форматі?
- “Легії” Варшава, за їх антибандерівську позицію, думаю формат по 40 людей був би цікавий.39) Якою є твоя думка щодо банерів варшавської “Легії”, на яких іде мова про те, що Львів є польським містом?
- Декільком представникам “Легії “, перед їх матчем в Києві, було висловлено свою точку зору стосовно цього банеру і їх зарядів, відео є в неті можете передивитися))

40) Ким особисто для тебе є Степан Бандера?
- Герой нації.41) Розкажи, чим займаєшся у повсякденному житті? Які маєш захоплення, можливо сім’я вже є?
- Та по стандарту все: близькі люди, робота, от пітбуля завів, не дає мені сумувати))) До недавнього часу, регбі займало велику частину життя. Нажаль серйозна травма поставила хрест на цьому виді спорту. Нічого, залишився інший спорт і команда, з якою, маю надію, буду до кінця життя)Питання з польської сторони:

a) За останні 25-ть років у Польщі провадилось багато реформ – процес приватизації, процес вступу до ЄС, тощо. Ці реформи проводили такі люди, як Лешек Бальцерович, Славомір Новак, Олександр Квасневський, Радослав Сікорський. Ці ж самі люди зараз працюють у владних апаратах, чи на важливих посадах в економіці України. Бальцерович – радник Порошенко. Новак - займається реконструюванням українських доріг. Останні двоє – особисто, чи хтось з їх сімей знаходяться на впливових посадах у нафтових компаніях. Відомо, що серед польських фанатів, цих людей вважають зрадниками через те, що вони ставили особисті інтереси та інтереси закордонних організацій вище за інтереси Польщі. Що можеш сказати з цього приводу? Що робити українцям, коли при владі такі люди?

- В нашій країні достатньо молодих, компетентних і амбітних людей, котрі могли б зайняти дані посади і не потрібно було б запрошувати цих заробітчан. Певні висновки можна робити після принаймні 2-3 років роботи цих людей, коли вже буде напрацьована системність і з них вже можна буде вимагати результату. 

b) На сьогоднішній день, Україна не буде відмежовуватися від традицій УПА та Степана Бандери. В той же час, поляки не готові байдуже спостерігати за тим, що в цьому плані відбувається в Україні. Як бути далі у відносинах між країнами? Що Польщі та Україні робити в майбутньому?
- Поляки повинні бути готові до того, що це наша внутрішня справа і позиція, достатньо нам одного російського шовінізму, УПА і С. Бандера для нас герої, котрі воювали за незалежність України. Ми не вказуємо, як Вам відноситися до Армії Крайової чи Пілсудського, поводьтеся аналогічно до наших громадян. 

c) Беручи до уваги той факт, що Росія дала зрозуміти, що до останнього буде захищати свої інтереси у центральній та східній Європі (Білорусь та Україна), як нам далі жити та взаємодіяти? Є відомі у Польщі погляди, що не буде вільної Польщі, без вільної України. Що ти думаєш про це і які кроки між нашими країнами, ти бачиш на майбутнє?
- Найкращий вихід - «Балто-чорноморський союз»: Польща, Литва і Україна, як три основних сили.
Таким чином ми зможемо перекрити РФ прохід в Європу, ну і як кажуть в Україні: гуртом і легше батька бити))
 

d) Якщо вважають, що відомі випадки на польських кладовищах – це провокація, то чи можна вважати випадки на могилі Степана Бандери – також провокацією?
- Більш ніж впевненний, що це провокації зроблені з метою, зіпсувати відносини наших країн ще більше, хоча не виключаю факту, що все таки є невеликий відсоток людей, котрі роблять це цілеспрямовано. 

e) Твоє ставлення до Олександра Музичко?
- Неоднозначне. З одної сторони робив правильні речі, але вчасно не зрозумів коли потрібно було призупинитися. 

f) Польща, в очах її громадян, є країною діючої демократії. Лінію політики “Право та справедливість” ми бачимо. Можливо, що під час наступних виборів такі сили, як “ Platforma Obywatelska & Nowoczesna” та ліві сили придуть до влади. Що, на твою думку, може змінитися в у політиці Польщі, по відношенню до України в недалекому майбутньому?
- Ми вже спостерігаємо спад симпатій зі сторони польських політиків щодо України. На мою думку ця тенденція буде продовжуватися, оскільки у Польщі скоро вибори, а не всі поляки позитивно відносяться до прагнення влади вашої країни підтримувати Україну у вступі до ЄС. Тому заради більшості голосів на виборах, політикі будуть орієнтуватися на думку саме простих поляків, а не європейської верхівки.

42) Дякуємо за твій час, приділену нам увагу та за цікаві відповіді. Що б хотів побажати нашим читачам наприкінці бесіди?
- Фарту, масті)))


Pytania strony polskiej:

a) W ciągu ostatnich 25 lat w Polsce przeprowadzono wiele reform - proces prywatyzacji, proces wstępowania do Unii itd. Reformy te były przeprowadzane przez takie osoby jak: Leszek Balcerowicz, Sławomir Nowak, Aleksander Kwaśniewski, Radosław Sikorski. Ci sami ludzie aktualnie pracują w aparacie władzy lub na ważnych stanowiskach na Ukrainie. Balcerowicz doradza Poroszenko. Nowak zajmuje się odbudową dróg. Pozostali dwaj osobiście lub poprzez koligacje rodzinne zajmują wpływowe stanowiska w firmach naftowych. Wiadomo, że wśród polskich kibiców uważa się ich za zdrajców dlatego, że oni stawiali interesy osobiste lub interesy zagranicznych organizacji przed interesami Polski. Co o tym sądzisz? Co mają robić Ukraińcy, kiedy u władzy są tacy ludzie.

- W naszym kraju jest wystarczająco młodych, kompetentnych i ambitnych ludzi, którzy mogliby zająć te stanowiska i nie byłoby potrzeby zapraszać tych emigrantów zarobkowych. Określone wnioski można wyciągać nieco później, po 2-3 latach pracy tych osób, kiedy już będzie wzmocniony system i wtedy będzie można wymagać od nich wyników.

b) Na dzień dzisiejszy, Ukraina nie będzie zrywać z tradycją UPA i Stepana Bandery. Tymczasem, Polacy nie są gotowi by obojętnie patrzeć na to co, co w tej sferze dzieje się na Ukrainie. Jak będą dalej rozwijać się stosunki pomiędzy krajami? Co Polska i Ukraina maja robić w przyszłości?
- Polacy muszą być przygotowani na to, że to nasza wewnętrzna sprawa i nasze stanowisko, wystarczy nam jednego rosyjskiego szowinizmu. UPA i S. Bandera to dla nas bohaterowie, którzy walczyli o niepodległość Ukrainy. My nie wskazujemy Wam jaki macie mieć stosunek do Armii Krajowej lub do Józefa Piłsudskiego, odnoście się identycznie i do naszych obywateli.

c) Biorąc pod uwagę ten fakt, że Rosja dała do zrozumienia, że do końca będzie bronic swoich interesów w Środkowej i Wschodniej Europie (Białoruś, Ukraina), jak mamy dalej żyć i współpracować? Znany jest w Polsce pogląd, że " nie będzie wolnej Polski bez wolnej Ukrainy". Co Ty o tym myślisz i jakie kroki pomiędzy naszymi Krajami, widzisz w przyszłości?
- Najlepszym wyjściem byłaby "Bałtycko - Czarnomorska Unia" (od red. tzw. Międzymorze): Polska, Litwa i Ukraina, jako trzy podstawowe siły. W ten sposób uda nam się zamknąć Rosji przejście do Europy, no i jak mówią na Ukrainie - wspólnie to i łatwiej ojca pobić.

d) Niektórzy uważają, że znane wydarzenia na polskich cmentarzach - to prowokacja. Czy Twoim zdaniem można uważać, że wydarzenia na mogile Stepana Bandery to - również prowokacja?
- Jestem więcej niż przekonany, że prowokacje były zrobione w celu - zepsucia stosunków pomiędzy naszymi Krajami jeszcze bardziej. Chociaż nie wykluczam tego faktu, że jest nieduży procent ludzi, którzy robią takie rzeczy celowo. 

e) Twój stosunek do Aleksandra Muzyczko?
- Niejednoznaczny. Z jednej strony robił właściwe rzeczy, ale nie umiał we właściwym czasie zrozumieć, że trzeba było zatrzymać się.

f) Polska , w oczach jej obywateli jest krajem demokratycznym. Linię polityki Prawa i Sprawiedliwości widzimy. Być może w wyniku kolejnych wyborów do władzy dojdą takie siły jak “Platforma Obywatelska & Nowoczesna” lub Lewica. Co w Twojej ocenie zmieni się w polityce Polski w stosunku do Ukrainy w przyszłości?
- My już zauważamy spad sympatii ze strony polskich polityków w stosunku do Ukrainy. Moim zdaniem taka tendencja będzie kontynuowana, dlatego, że Polsce wkrótce będą wybory, a nie wszyscy Polacy pozytywnie odnoszą się do poparcia Waszej władzy dla europejskiej drogi Ukrainy. Dlatego też, w celu zebrania poparcia w wyborach, politycy będą kierować się, na poglądy zwykłych Polaków a nie na poglądy rządzących w Europie.

Следующая запись:
 
Предыдущая запись:
 

Комментарии

Еще нет комментариев.