Інтерв'ю з представником ФК "Львів".

1)Вітаємо! Відрекомендуйся нашим читачам?
- Привіт. Сашко.

2) Як довго підтримуєш ФК "Львів? Чому обрав саме цей клуб?
- ФК Львів підтримую з часу його відродження влітку 2016 року.

3) Скільки усього людей нараховує ваш двіж?
- Наразі близько півсотні людей зі Львова та інших кінців країни.

4) В останній час, доволі обговорюваним є питання вашого руху, а саме ваших політичних та ідеологічних поглядів? Що можеш сказати з цього приводу? Якими є політичні переконання більшості вашого складу, та чи є взагалі якийсь спільний погляд стосовно політики?
- В першу чергу нас цікавить футбол та підтримка рідного міста та його одноіменного клубу. На секторі є люди з різними поглядами на політику, проте, всіх об"єднують здоровий народний патріотизм та несприйняття тоталітарних ідеологій.

5) Багато наших читачів переконані у тому, що ваш двіж має стосунки з представниками Худс. Можеш підтвердити це, чи спростувати, у нашій співбесіді?
- На рівні двіжу стосунків наразі немає ніяких. Втім, є особисте спілкування кількох людей з сектору через давнє знайомство.

6) Як саме вашому двіжу вдається існувати у місті, де є великий клуб з традиціями та історією? Люди долучаються до вас через суто ідеологічні переконання, чи ви маєте у складі справжніх фанатів, скоріше саме ультрас?
- Як бачите, вдається і існувати і катати виїзда). Є абсолютно різні люди, всіх нас об'єднує любов до свого міста та клубу та спільне бачення на майбутнє України як країни вільних людей без вождів та політиків, без поліції та тюрем.

7) Наскільки ми розуміємо, за останній час “Карпати” не чинили на вас значного тиску. Однак нещодавно, представник Pride сказав в інтерв’ю, що усім варто очікувати від них якихось дій у вашому напрямку. Чи готові ви до подібного розвитку подій?
- Всі, мабуть чули про недавній напад на наш сектор, чого ми давно очікували і до чого з самого початку готувались. Нападники чудово координувались з поліцією, очевидно, існування нашого клубу і особливо фанатського руху є невигідним для них обох. Не знаємо чи були там представники Pride, втім, як показали події, відправитись у Вальгаллу наші суперники не були готові).Ми памятаємо старі часи, коли фанати "Карпат" нападали на всіх, хто мав символіку ФКЛ - навіть на тренерів і футболістів в автобусах. Ми такого терпіти не збираємось.

Щодо історії із одним з учасників сутички, який приєднався декілька місяців тому до нашого сектору і про якого виплили речі про які ми не знали. На даному етапі він відписаний від нашого руху хоч і стверджує, що давно змінив своє ставлення до подій 2013-14 років і виступає проти путінської агресії. В плані його поглядів на війну він підтримує сторону українського народу, а крім того хлопець втратив батька, який воював на боці України та загинув.. Це правда не стає для нього виправданням того, що він приховав від нас своє минуле. Наш рух стоїть на проукраїнських позиціях та проти російського імперіалізму і не тільки на словах, але й в діях. Декілька наших фанатів воювали в АТО і майже всі в тій чи іншій мірі були залучені до волонтерської діяльності.8) Чи може склад ФКЛ щось протиставити своїм сусідам у місті?
- Звісно ми не можемо запропонувати мутки 50х50 чи 100х100 у Львові. Втім, на локальному рівні ми теж не безсилі. 14 травня перед матчем ФК "Львів" – ФК "Оскар" ми піймали кількох скаутів-мізантропіків і хоча мали змогу вкатати їх натовпом, супротивникам було запропоновано 1х1 з чого ми так само вийшли переможцями.

9) Розкажи про ваш виїзд до Ковеля, що він відбувся нещодавно. Чого очікували від цього дня? Чому не сталося зустрічі у великих кількостях, так би мовити – всі на всі?
- З моменту приїзду за нами слідкували. Втім, під час проходу до стадіону і в центрі міста на нас ніхто не пробував мутитись. Ми поважаємо перемир'я та не збирались бідокурити в українському місті, проте, під час мячику з сектору ковелян поступово переміщались окремі суб"єкти на сектор місцевої кузьми і чогось чекали. Нам це набридло і ми пішли до них пропонувати чесний забів по спорту 10х10. Хвилин 10 ми намагались вияснити з ким можна поговорити за це. Від нас морозились і відпрявляли один до одного. Подивившись зблизька на склад сектору ковелян, ми розчарувались і пішли до себе. Вже після мячику до нашого бусу підійшло півдесятка чоловік (яким до того теж пропонували забитись). Нащі гості з Білорусі подумали, що пацани нарешті наважились і запропонували їм різні варіанти. Врешті-решт ковеляни (як потім виявилось з місцевої кантори ЦСКА) погодились 1Х1, виграли, втім, через надмірні емоції білорусів почалась штовханина, яку припинили акаби. Вже після того як ми поїхали, дізнались, що позбігались десятки ковелян, які так і не змогли накрити 9 гостей з Білорусі. Ситуація вийшла не дуже гарною, ми не прагнули загострення стосунків з Ковелем, втім, що вийшло те і маємо.

10) Розкажи про вашу дружбу з білорусами, що були присутні у Ковелі?Що саме об’єднує вас з ними, та що допомогло знайти спільну мову?
- Ми вийшли на хлопців через спільного знайомого. Так як ми планували перформенс на підтримку білоруського народу та місцевих фанатів, що страждають від лукашенківських репресій, то було логічно запросити когось з тих країв, які не так далеко від Ковеля. Так, як місцеві праві фанати більше схильні співпрацювати з місцевими органами та вішати імперки на секторах, то цілком логічно, що ми вийшли на контакт з їх супротивниками, які в більшості розділяють наші антиавторитані та національно-визвольні погляди. Взагалі перед Майданом більшість правих фанатів Білорусі, включно з топами кшталту "Динамо" Мінськ/Брест, не соромились демонструвати свої проросійсько-імперіалістичні симпатії, деяки їх демонструють і досі, не зважаючи навіть на очевидні негативні наслідки російського імперіалізму останніх років в Україні та Білорусі. Мабуть неочікуваним для багатьох читачів ТМ буде факт, що саме МТЗ-РIПО був одним з перших фан-рухів Білорусі (фактично другим після "Торпедо" Мінськ) який ще задовго перед Майданом прийняв білоруську мову та символіку на свому секторі та в атрибутиці, а якщо казати про кількість муток на "імперців" та іх заходи - то це беззастережна першість серед інших білоруських фан-рухів. Саме через зірвання хулсами МТЗ псевдоспортивного заходу прокремлівської організації "Румол" ("Русь Молода") в 2014 почалася хвиля безперервних репресій і пильної уваги білоруських спецслужб стосовно хуліганів МТЗ, жоден інший фан-рух подібних акцій не здійснював.11) Хто, на твою думку, є топом країни на сьогоднішній день, та чому?
- Так як ми молодий рух, то нам поки важко тверезо оцінювати ті чи інші кантори. Втім, на нашу думку, цілком об"єктивно найактивнішими та найчисельнішими під час двіжів є одесити з Сегедки.

12) Дехто цікавиться вашими поглядами, стосовно прийому біженців до України. Подейкують, що ви є прихильниками подібних ідей. Спростуєте це?
- Ми не робили жодних офіційних заяв з цього приводу. Можна сказати, що ми готові прийняти суспільно активних людей, які боряться за свободу свого народу, втім змушені емігрувати через політичні репресії з тих чи інших держав. Звісно, за умови, що ці люди лояльно ставляться до України та підтримують її боротьбу проти агресора на Сході України.

Треба боротись не з мігрантами, а з причинами міграції, наприклад з такими як сучасний капіталістичний лад, який і породжує безкінечні війни за перерозподіл прибутків та сфер впливу, а разом із тим бідність,розруху та проблему біженців. А загалом смішно звучить переживання за масову міграцію в Україну в той час коли саме з України масово мігрують на Захід в пошуках кращого життя і наразі нас саме це дуже хвилює.

13) Також дуже цікавим виглядає питання про те, куди саме поділися минулі покоління фанатів ФК "Львів". Відомо, що раніше, за ваш клуб катали праві скінхеди, ОУНівці та свободівці. Де поділися ті люди, та чи є у теперішнього покоління ФКЛ якісь контакти з поколіннями минулими?
- Вочевидь старим поколінням вже не цікавий клуб. В багатьох вже мабуть сім"ї, діти і т.д. В нашову складі є кілька чоловік з найпершого фанатського складу і вони розділяють наші погляди. Ми не бачили жодних фото, де на секторі ФКЛ була б якась ультраправа символіка. Попереднє коло аматорської лігі решта від старого фан-угруповання „Leopolitans Ultras” провела разом з нами на одному секторі, також були на перфомансі солідарності із кримськими політв’язнями (один з яких анархіст) та чудово знали про наші політичні погляди.14) Які релігійні погляди переважають у вашому двіжі?
- Ми фанатський рух, а не релігійна конфесія). Можна сказати, що ми світське об"єднання і кожен має свої особисті погляди на релігію.

15) Відомо, що переважна більшість анархістів негативно ставиться до АТО, і не сприймає війну за батьківщину. Такі висловлювання лунали не одноразово. Можете дати якийсь коментар?
- Почнемо з того, що є анархісти, які підтримують АТО та українську сторону. Безумовно, анархісти в самій своїй природі проти війни, проте, цю війну почала не Україна і вона в ній є жертвою, а не нападником. Cмішно виглядає мислення в категоріях «якщо за Майдан і АТО то праві, якщо проти то ліві», яке наприклад задемонстрували в своєї заяві щодо сітуації 30 квітня у Львові представникі «Leopolitans Ultras”. Наприклад є колишні праві фанаті «Шахтаря» та «Зорі», які тепер «будують двіж» навколо команд ЛДНР, (фото №11), a э умовно “ліві” фанати ФК "Львів" та "Арсенала" Київ які воювали в АТО.
Важливо не забувати, що крім зовнішнього ворога у нас є і внутрішній - чиновники та олігархи що наживаються та спекулюють на війні, тому вона є вигідною для них і вони не збираються її завершувати.16) Один з наших адмінів цікавиться вашим ставленням до безпартійного діяча Юрія Міхальчишина. В свій час він зробив вагомий внесок у розвиток львівської субкультури.
- Він не викликає у нас жодної цікавості.

17) Також існує певна думка, що АО та ФК "Львів" підтримують ідеї військового фемінізму. Чи вважаєш ти це адекватною альтернативою розвитку української армії?
- Почнемо з того, що АО та ФКЛ - це абсолютно різні структури та формати рухів. Доступ жінок до військової служби та інших стереотипно "чоловічих" сфер праці та служби є не альтернативою, а нормою, в більшості цивілізованих країн.

18) Чи є якийсь зв’язок між представниками вашого руху, та політ силою НацКор?
- Принципово не підтримуємо жодних звязків із жодними політичними партіями.

19) Чи плануєте особисто ви, якісь дії у відповідь, на представників ковельських колективів? Що з цього приводу думають люди з Бресту?
- Ні, ми поважаємо перемир'я і не збираємось його порушувати.

20) Як взагалі дивитесь на сучасний український навколофутбол, та своє місце у ньому? Яким бачите подальший розвиток вашого руху у Львові?
- Прикро, що значна частина фанатських угруповань підминається політичними структурами та бізнес-проектами. Лише деякі великі клуби досі лишаються незалежними. Ми прагнемо бути альтернативою і протисяти цьому процесу у Львові. Ми прагнемо вдихнути нове життя у львівський ОФ.

21) Можливо є якісь побажання до наших читачів?
- Думайте своєю головою, а не мисліть субкультурними штампами. Для всіх нас заготовлені гроші або кулі.


 

Следующая запись:
 
Предыдущая запись:
 

Комментарии

Еще нет комментариев.